bądź szczęśliwszym każdego dnia!

bądź szczęśliwszym każdego dnia!

Czy jesteś gotowy, aby poczuć się szczęśliwszym? 

Uważność

Minuta porannej uważności pod słońcem

Nie ma nic lepszego niż uczucie świeżego powietrza na twarzy z samego rana. Poświęcenie zaledwie minuty na wyjście na zewnątrz, zwrócenie się twarzą w stronę słońca, zamknięcie oczu i wykonanie kilku głębokich, odmładzających oddechów może mieć moc natychmiastowego przebudzenia ciała i umysłu. To wspaniały rytuał uważności, który pomoże Ci rozpocząć dzień i zapewni Ci naturalny zastrzyk energii, który podniesie Cię na duchu i sprawi, że dzień będzie udany.


Rozciągnij się

30-sekundowe poranne rozciąganie

Pozbądź się bólu i napięcia z poprzedniej nocy, wykonując energetyzujący odcinek. Rozciąganie się, szczególnie rano, zwiększa ogólny przepływ krwi i rozluźnia mięśnie, dzięki czemu możesz osiągać najlepsze wyniki przez cały dzień. Szczęście ma wiele form, a okazanie swojemu ciału i mięśniom odrobiny miłości poprzez głębokie rozciąganie, takie jak dotykanie palców u nóg, nawet jeśli trwa tylko 30 sekund, to niezawodny sposób na poprawę samopoczucia i wywołanie uśmiechu na twarzy. Rozważ, aby zwiększyć ogólną elastyczność.

Cichy czas

Kilka chwil spokoju przy ulubionym gorącym napoju

Czasami wystarczy tylko kilka chwil dla siebie, aby się zrelaksować, zebrać myśli i przygotować umysł na cały dzień. A jednym z moich ulubionych porannych rytuałów, którego nigdy nie pomijam, jest kilka minut spokoju przy filiżance gorącej herbaty. Połączenie prostego słuchania atmosfery otoczenia i napełniania ciała czymś kojącym i ciepłym pomaga mi osiągnąć podwyższoną częstotliwość wdzięczności. Rozpoczynając dzień w ten sposób, jestem w stanie utrzymać uczucia o wysokiej częstotliwości przez cały dzień, dzięki czemu czuję się pełna energii i szczęśliwa.


Prysznic

Uważna rutyna oczyszczania

Chociaż sprzątanie jest czymś, co powinniśmy już robić codziennie, wzięcie prysznica lub kąpiel słonecznej może być niesamowitą, radosną praktyką, szczególnie jeśli jest uważna. Zatem następnym razem, gdy będziesz brać prysznic, pamiętaj, aby całkowicie zaangażować się w moment oczyszczenia ciała fizycznego, pamiętając o możliwości obdarowania siebie takim kojącym i uzdrawiającym darem.

Muzyka

Posłuchaj podnoszącej na duchu playlisty muzycznej

Słuchanie podnoszącej na duchu muzyki zdziała cuda, poprawiając nastrój i wprowadzając odpowiedni sposób myślenia, dzięki któremu nie tylko poczujesz się dobrze, ale także pokonasz dzień. Zastanów się nad stworzeniem playlisty z najbardziej motywującą muzyką i słuchaniem jej podczas całego dnia!

Przekaż dalej

Skłaniaj się do przypadkowych aktów dobroci

Kiedy nieoczekiwanie pojawi się sposób, w jaki możesz okazać życzliwość komuś innemu, uchwyć tę chwilę i pochyl się nad nią całym sercem. Hojność to jeden z najlepszych sposobów szerzenia wokół siebie radości i szczęścia, ponieważ prawie zawsze możesz spodziewać się uśmiechu!

Śmiech

Zrób sobie krótką przerwę, żeby się pośmiać

Niezależnie od tego, czy oglądasz klip swojego ulubionego komika, czy oglądasz szybki, zabawny film na YouTube, pamiętaj, że możesz poświęcić chwilę i wnieść do swojego dnia odrobinę więcej radości za pomocą dawki śmiechu. Więc następnym razem, gdy będziesz mieć przerwę, pomyśl o śmiechu! Możesz pójść o krok dalej i podzielić się tym zabawnym klipem lub filmem z kimś innym, aby też wywołać trochę śmiechu w tym dniu.

Zameldowanie

Zapytaj kogoś innego, jak się czuje

Chociaż w dzisiejszych czasach być może nie mamy okazji spotkać się osobiście ze wszystkimi naszymi ulubionymi osobami, prosta czynność bycia tam i wysłuchania, nawet jeśli tylko na kilka minut, to świetny sposób na pielęgnowanie i kultywowanie relacji, które cenimy najbardziej. Czasami proste zameldowanie u przyjaciela, kolegi lub członka rodziny może być tym, czego oboje potrzebujecie, abyśmy poczuli się choć trochę szczęśliwsi.

Powiedz nie

Daj sobie pozwolenie na powiedzenie „nie”.

Może być trudno odmówić rzeczom, które Ci nie służą, zwłaszcza jeśli lubisz ludzi. Niezależnie od tego, czy chodzi o brak czasu, brak przepustowości, czy po prostu brak energii, pozwolenie sobie na odrzucenie rzeczy, które Cię nie rozświetlają, może zapewnić Ci spokój ducha, którego potrzebujesz, aby być w najlepszej formie. Ćwicz mówienie „nie” bez poczucia winy, aby zwiększyć szczęście i dobre samopoczucie. Poprostu wyznacz granicę. Bądź w harmoni z sobą.

Zjedz zdrowy posiłek

Zadbaj o siebie od środka

Dbanie o zdrowie jest bezpośrednio powiązane z tym, ile radości i szczęścia odczuwamy na co dzień. Napełnianie organizmu składnikami odżywczymi niezbędnymi do prawidłowego rozwoju pomaga uwolnić substancje chemiczne odpowiedzialne za dobre samopoczucie i energię. Pamiętaj więc, że za każdym razem, gdy jesz zdrowy posiłek, nie tylko dbasz o swoje ciało, ale także sprawiasz, że jest ono szczęśliwe.

Uśmiechnij się

Podziel się uśmiechem

Często, podobnie jak śmiech, uśmiech może być zaraźliwy i okazuje się być uniwersalnym gestem szczęścia. Im więcej uśmiechów dajesz w ciągu dnia, tym większe prawdopodobieństwo, że otrzymasz je w zamian! A najlepsze jest to, że uśmiech zajmuje tylko chwilę! 🙂 Joanna