Bądź wdzięczny za twoje teraz…

Bądź wdzięczny za twoje teraz…

Bądź prawdziwy dla siebie i nie bój się mówić sobie całej prawdy o sobie. Nawet, jeśli nie jest ona wygodna dla innych. To zbuduje silną i dobrą relację z samym sobą, co jest ważnym budulcem poczucia własnej wartości.

  • nie skupiaj się na tym, czego nie chcesz w życiu.
    Jeśli miałbym podzielić się z Tobą jedną prawdą o Wszechświecie, której jestem pewien w 100%, wybrałbym następującą: otrzymujesz to, co dajesz. Twoje myśli i emocje to forma energii, którą wysyłasz. Jest jak lustro lub echo które powraca do Ciebie, choć zazwyczaj w jakichś innych życiowych sytuacjach. Tak więc, jeśli skupiasz swoją uwagę na destruktywnych myślach i emocjach, na lęku i obawach to samo będzie przytrafiać Ci się w życiu. Jeśli natomiast zaczniesz kreować w sobie pozytywną energię, rzeczywistość nabierze dla Ciebie nowych kolorów.

-Nie pytaj mnie, czy to jest prawo przyciągania czy cokolwiek innego, mi wystarczą dziesiątki doświadczeń życiowych i zbiegów okoliczności potwierdzających ten mechanizm, a także zdanie wielu fizyków kwantowych badających naturę rzeczywistości.

-nie odkładaj swoich potrzeby na koniec kolejki.
Jeśli nie umiesz zadbać o siebie- jak chcesz dbać o innych… jak nie wymagasz od siebie- czy możesz wymagać od innych… jeśli nie kochasz siebie – jak ktoś pokocha ciebie… pozwól sobie na to i zrozum że w Twoim życiu to TY jesteś najważniejszy jesteś wyjątkowy, jesteś cząstką wszechświata. Najwyższy czas, abyś się oswoił się z tą myślą. na pierwszym miejscu dbaj o własny tyłek. Niestety ta cecha jest wypierana przez społeczeństwo i nazywana „egoizmem”, przez co ludzie mają wyrzuty sumienia, gdy mają skupić uwagę na sobie. Wynikiem jest szukanie akceptacji u innych i oczekiwanie od ludzi, że to oni będą się nami opiekować. Zadbaj najpierw o siebie – to kolejny istotny fundament poczucia własnej wartości. Dopiero potem zajmij się innymi. Dobra relacja z samym sobą da Ci moc radzenia sobie z problemami innych. Z pustego nie podzielisz się … bo cóż masz do zaoferowania.

  • nie marnuj swego czasu na rzeczy, które nie mają znaczenia.
    Czy rzeczy, które robisz na co dzień, zarówno w pracy jak i po niej, są dla Ciebie ważne? Jeśli nie, zrezygnuj z nich. Pula czasu, którą masz do wykorzystania każdego dnia, jest ograniczona, zacznij więc prawdziwie CENIĆ każdą minutę Twojego dnia. Żyj na petardzie przyłóż się do pracy Twoje życie trwa już tu i teraz. nie pozwól sobie tracić czasu na mało istotne rzeczy. Bądź wdzięczny za twoje teraz
  • nie obwiniaj innych nie obwiniaj i siebie) za swoje problemy.
    Przerzucanie odpowiedzialności na zewnątrz jest bardzo wygodne, ale jednocześnie stanowi bardzo zdradliwą pułapkę. Gdy nie masz odpowiedzialności, nie masz kontroli. A gdy nie masz kontroli, będziesz bezradny i będziesz oczekiwał, że inni się zmienią lub rozwiążą Twoje problemy. Spróbuj zatrzymać się zadaj sobie pytanie jak to spostrzegasz. Nie jest to niczyją wina, nawet nie jest winą Twoją – zaakceptuj to takie jakie jest to aktualny stan rzeczy i weź odpowiedzialność za to, co zamierzasz zrobić ty ty kreujesz swą rzeczywistość odwagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *