Cisza… daje ukojenie i mądrość…

Cisza Gdzie ją szukać?
Przede wszystkim w sobie. wewnątrz siebie poznaj siebie jaki jesteś na prawdę.  Każda podróż zawsze zaczyna się od pierwszego kroku.  Każdego dnia.

Każdego dnia spróbujmy na chwilę odstawić wszelką elektronikę. wy łączyć telefon , telewizor Niech to będzie pięć, dziesięć minut. Kolejny krok to wprowadzenie chwili ciszy do naszej codziennej rutyny. Potem nieco ją wydłużmy. Doświadczyć ja możesz w nocy kiedy świat w uśpieniu nie mówi nic tylko szelest nocnego życia przyrody daje ukojenie , wtedy najwięcej usłyszysz.

Jak nauczyć się doświadczać ciszy?
Postarać się wyłączyć świat dookoła. Odciąć się. Starać się nie myśleć. Bo jak pozwolimy myślom biec, polecą w przeszłość albo przyszłość. Wtedy doświadczamy gadulstwa naszego umysłu . A tu chodzi o to, żeby być tu i teraz. Czuć chwilę wolności . Warto poprosić domowników, żeby nie przeszkadzali. Usiąść, zamknąć oczy albo wręcz przeciwnie – wstać i przejść się, i zatrzymać świat myśli Nie musi być na długo. Cisza prędzej czy później do nas przyjdzie. To nie jest skomplikowane. Doświadczysz tego co pienne.

Można ją znaleźć za pomocą jogi, medytacji. Można też się zaszyć w klasztorze podczas dni skupienia , rekolekcji , ignacjańskich ćwiczeń To wszystko pomaga, ale nie jest konieczne. Bo cisza tkwi w nas cały czas. Musimy ją tylko odnaleźć. Odnaleźć drogę do siebie. Poznasz jaki /jaka jesteś. Mogę zagwarantować, że gdy się to uda tobie , to doświadczysz że ona cie wzbogaci wewnątrz. Sprawi, że życie stanie się lepsze i ciekawsze. gdy zagłuszamy ciszę, otaczamy się hałasem, to każdy dzień jest podobny, galopuje w tym samym rytmie i ani się obejrzymy, a już go nie ma. To dlatego wielu ludzi doświadcza skarży się, że czas mija im zbyt szybko, że nie czują, że żyją, że nie wiedzą, kiedy to życie im zleciało. Tymczasem życie wcale nie jest za krótkie. Jego długość jest idealna. Tylko trzeba je przeżyć bardziej świadomie. Jeśli się wyciszysz i każdego dnia choć na chwilę staniesz się centrum własnego życia, będziesz zauważała, jak ono płynie. Wiele doświadczyłam w życiu dziele sie z wami tutaj moim życiem

Przyroda pomaga mi w odnalezieniu ciszy kocham to piękno.
fantastyczną przyrodę i niesamowite miejsca do wędrowania czy spacerowania. Odkrywam na nowo codziennie szlaki wędrówka duszy poruszając ciało, jeżdżąc na rowerze poruszasz też i umysł. Chociaż ciszę, która jest wszędzie tam, gdzie my się znajdujemy, można również odnaleźć w głośnym zgiełku naszej codzienności. Mnie się to udało. Jednak na łonie natury przychodzi to zdecydowanie łatwiej. Podczas wędrówki na biegun cisza i brak słów sprawiły, że zacząłem dostrzegać wiele odcieni bieli oraz niesłyszane wcześniej dźwięki śniegu czy lodu. Cisza mnie uwrażliwiała. Dzięki niej właśnie czujemy się częścią natury. Tego uczucia często doświadczają ludzie wędrujący – czy to po lasach gdzie udało mi się to odczuć głębiej, bo znajdowałem się sam w ogromnej przestrzeni. Może dlatego to uczucie bycia coraz bliżej natury stało się mocniejsze.

Scroll to Top