W ciszy i spokoju jest nasza wewnętrzną siła.

W ciszy i spokoju jest nasza wewnętrzną siła.

W ciszy i spokoju jest nasza wewnętrzną siła.

Ważność -świadomość – asertywność
–wszyscy tracimy w życiu, bezcenne chwile na złość i lęk . To nie znaczy, że uważny człowiek nigdy nie odczuwa złości czy irytacji. Sztuka jest by cały czas czuć się łagodny i wyrozumiały szczęśliwym.

W pracy nad sobą, doświadczyłam i wyciągałam wnioski. Gdy pojawia się złość, próbuje odczuć ją w ciele, zauważam obserwuję jak rodzi się złość, skąd się bierze, jak reaguję na uczucia negatywne, a jak na pozytywne…

Wiem jedno, że w ciszy i spokoju jest nasza wewnętrzną siła.

Próbuję i Ćwiczę to by wejść w intymny kontakt z tym doświadczeniem,by objąć złość i irytację  życzliwą świadomością, w pokorze i czystości serca jakbym była małym dzieckiem próbuję wziąć w ramiona, swój niepokój i ukołysać, go jak by spocząć w ramionach wewnętrznej siły./ Boga , energii,wszechświata/ każdy inaczej to nazywa. Możemy obserwować, jak myśli i odczucia pojawiają się i przemijają. Gdy to widzimy, gdy umiemy nie przywiązywać się do nich, wtedy ,wszystkie troski, przeżycia, niepokoje, leki znikają niczym bańki mydlane.

Świadomość, która obejmuje wszystko, jest hojna. Świadomość to potężna siła – Obserwowanie myśli i uczuć, obejmowanie ich świadomością kojarzą się z postawą chłodną i zdystansowaną. Doświadczenia życia uczą mnie Jak żyć z pasją? Jak podtrzymywać wewnętrzny ogień? Co na to;- Uważność? Świadomość? Asertywność?
– Pasja życia to pasja przeżywania każdej chwili tak, żeby nie uronić niczego. Skąd bierze się taka motywacja? Z miłości do siebie. Z miłości do swojego życia, z siły cierpień i doświadczeń. Życie nasze są jak statki na morzu …pośród burz i sztormów  nie lękaj się warto żyć … to co najlepsze jeszcze przed nami…jeszcze nie raz zaświeci słońce nadziei…  Spróbuj warto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *