Coś tajemniczego dla tych którzy lubią wędrówki w nieznane – kamienne kręgi

Wielu z nas słyszało o kamiennych kręgach. Kamienne kręgi w Odrach to jedno z najciekawszych miejsc Polsce i Europie. … Podobnie jak w Odrach tak i w Węsiorach znajdują się kamienne Kamienne kręgi to miejsca nad wyraz tajemnicze. Są w różnych miejscach na całym świecie.

Do dziś nie wiadomo dokładnie, kto je zbudował i do jakich celów służyły. To miejsca, gdzie podobno widywano UFO, a wiele osób wierzy, że są one przesycone specjalną energią, która bardzo pozytywnie wpływa na ludzi.

Coś w tym jest i wielu z nas to doświadcza, wielu wraca bez bólu. Wiele razy byłam w tych miejscach doświadczyłam ciekawych zjawisk. Wiele osób tam jeździ zwykłej ciekawości ….
Czy tak naprawdę jest, bo chociaż wchodzą do wnętrza kręgów i dotykają wielu kamieni, nie czują jakiegoś szczególnego przypływu energii :-)po kilku dniach, tygodniach odczuwają zmiany, ustępują bóle i dolegliwości- są silniejsi. Może to dlatego, że tylko niektórzy wierzą, że to magiczne moce uwięzione w kamieniach, mogły na to wpłynąć a, moc poczują tylko ci, którzy w nią bezwarunkowo uwierzą? Pewnie tak…
Zresztą w sumie nieważne czy kręgi posiadają jakąś tajemniczą moc czy też nie, warto tu zajrzeć by pospacerować po prastarych cmentarzyskach nad jeziorem Długie i nad rzeką Wdą, a jeżeli ktoś dodatkowo poczuje przypływ pozytywnej energii, to na pewno mu nie zaszkodzi… to moja mała propozycja dla tych którzy lubią tajemnicze miejsca. Występują tu rzadkie rodzaje mchów. Na pewno was zainteresują. Kiedyś w kręgach odbywały się też obrzędy związane z uzdrawianiem. Inna teoria zakłada, że kamienne kręgi pełniły funkcje obserwatoriów. Kamienne kręgi pochodzą z I-III wieku, a ich twórcami były ludy pochodzenia skandynawskiego – Goci i Gepidzi. Przybyli oni na Pomorze z terenów dzisiejszej południowej Szwecji w I wieku naszej ery. Zatem są to miejsca pradawnej historii. Które warto zobaczyć. Pozdrawiam miłego weekendu

Scroll to Top