Czas zmienić siebie- może swoje życie? – BĄDŹ ASRETYWNY

Czas zmienić siebie- może swoje życie? – BĄDŹ ASRETYWNY

Czas zmienić siebie- może swoje życie? – BĄDŹ ASRETYWNY

Czas zmienić siebie- może swoje życie?

Kiedy ostatnio pomyślałeś o sobie, coś dobrego?

Jaki masz obraz  samego siebie?  Nie niszcz sam siebie, podkopując swoje własne poczucie wartości. Nie utwierdzaj się w strachu i leku nawet jeśli zdarzają się porażki, doświadczenia.Bądź asertywny.

Dostrzegaj w sobie dobre strony, pokochaj siebie,czytaj i ucz się, pracuj,niech owocem ci będzie wiele sukcesów.  Nie  analizuj wydarzeń. Bo lekko możesz  wpaść w płapkę  poczucia winy leku i smutku, strachu. po co? Wyraź swoje zdanie, nie postępuj wbrew sobie bądź asertywny.

To bardzo trudna sztuka,- . Często sami wolimy mówić, niż poświęcić czas i uwagę na wysłuchanie drugiej osoby.Brak dialogu, uskarżamy się na brak czasu;hello zatrzymaj się jest czas  na zatrzymanie się by na coś zwrócić uwagę,na siebie gdzie w tym wszystkim jesteś Ty właśnie Ty sam?  Bądź asertywny.Zastanów się czy tak naprawdę nie masz czasu, czy po prostu uciekasz, by spojrzeć na siebie,

POKOCHAJ SIEBIE TAKIM JAKIM JESTEŚ, ZRÓB COŚ DLA SIEBIE.

Bywa, że jesteśmy rozkojarzeni, wchodzimy komuś w zdanie, rzucamy setką dobrych rad…

a następnie rozpoczynamy monolog o własnych problemach lub chwalimy się osiągnięciami.

Jeśli chcesz mieć dobre relacje w rodzinie, z bliskimi nam osobami ćwiczmy się w cierpliwym, uważanym słuchaniu. innych ludzi. Naucz się słuchać, nie wystarczy tylko słuchać ale trzeba słyszeć ,trzeba chcieć by móc.

Czy potrafisz odmawiać i wypowiedzieć własne zdanie. Czy umiesz w spokoju powiedzieć ,,Nie,, gdy coś Ci nie pasuje, czy po prostu milczeniem i z oporem twoje ,,Nie,, nie przechodzi Ci przez gardło. Wyraź swoje zdanie nie postępuj wbrew sobie. Wyraź swoje zdanie bądź asertywny.Warto nad tym popracować, by móc żyć w zgodzie z samym sobą. Odwagi.

Odwaga jest początkiem działania – sukces jego owocem. Miłego dnia, maszeruj śmiało według głosu Twego serca, wielcy ludzie to Ci co idą do przodu,nie oglądają się do tyłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *