,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada – lecz przez to, kim jest”…

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada – lecz przez to, kim jest”…

,,Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada – lecz przez to, kim jest”…

Każdy z nas ma inny system wartości, który ma ogromny wpływ na nasze życie.

Pamiętaj to nie waga portfela, lecz poziom przez nas reprezentowany liczy się najbardziej. To na bazie naszego zachowania i stosunku do ludzi, zwierząt, przyrody, bliskich, znajomych, obcych wyrobi sobie opinię na nasz temat.Wysoka kultura osobista, elokwencja, szacunek do siebie i innych…pokochaj siebie pokochasz innych, żyj w zgodzie z sobą…. wzrastasz dzięki ludziom których spotykasz na swej drodze. Mamy sporo szans, a wręcz na każdym kroku trafia się możliwość okazania swojej dobroci i miłości do ludzi …pokazanie bycia sobą…pokazania kim jesteś…czym żyjesz.

W pracy, w domu, w szkole, na ulicy, w sklepie … wzajemny szacunek znaczy wiele… i szacunek do nas samych jest tak ważny… Naszym zachowaniem i sposobem bycia, cały czas wyrabiamy sobie opinie u coraz to nowych, poznanych ludzi. To nasze podejście do innych tworzy naszą reputacje, uprzejmość, gesty słowa, uprzejmości , grzeczności ,bezinteresowna przysługa, pomoc …
Powinniśmy również pamiętać, że niezależnie od tego jak dużo posiadamy, ważne jest ile możemy dać drugiej osobie. Czy dzielimy się dobrem które jest w nas? Każdy ma własny limit dobroci i wydaje mi się, że ten limit powinniśmy z biegiem czasu powiększać, dzielić się z ludźmi, oferować im swoją pomoc.
Dobro człowieka i życie w zgodzie z resztą świata sprawi, że będzie on wielki. Warto abyśmy uszczęśliwiali innych ludzi jedynie naszym życzliwym sposobem bycia, Obdarować innych uśmiechem. Powinniśmy sobie pomagać, a nie uprzykrzać sobie życie. Musimy się kształcić, przez cały czas iść w tym kierunku sukcesu… W kierunku życzliwości i miłości…

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.”  Wypowiedziane  przez św. Jana Pawła II To zdanie, powinno być dla każdego z nas znaczące.

MIŁEJ NIEDZIELI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *