Intencja, Zamiar, Medytacja

Intencja, Zamiar, Medytacja

Oto 10 intencji, które warto wziąć pod uwagę, zbliżając się do swoich celów i marzeń:

Zamierzam w naturalny sposób zamanifestować szczęście.
Zamierzam najpierw działać, a potem reagować.
Zamierzam być świadkiem Boskości w każdym.
Zamierzam być przykładem dla innych.
Zamierzam być otwarty na sukces i dostatek.
Zamierzam przestać brać rzeczy do siebie.
Zamierzam wybaczać innym i sobie wszystko, co uczynili.
Zamierzam kochać bezwarunkowo wszystkich ludzi, całe życie i wszystkie jego przejawy.
Zamierzam uczynić medytację i duchowość ważną częścią mojego stylu życia.
Każdego dnia zamierzam wywołać uśmiech na twarzy.
Dopisz swoje najgłębsze intencje, zgodne z twoimi największymi pragnieniami serca, wartościami i celem swojej duszy. Robiąc to, pamiętaj o tych trzech ważnych kwestiach:

  1. Miej pozytywne nastawienie

Upewnij się, że twoja intencja ma pozytywny ton. Jeśli twoim zamiarem jest odstresowanie, powiedz coś w stylu: „Moją intencją jest zaprosić do mnie więcej pokoju i spokoju podczas dzisiejszej medytacji”.

Staraj się nie mówić czegoś w rodzaju: „Moją intencją jest walka z tym głupim stresem”.

Twoja wybrana intencja powinna być zawsze pozytywna, podnosząca na duchu i wypowiadana zawsze w czasie teraźniejszym. Powstrzymaj się od używania jakichkolwiek negatywnych słów.

  1. Upewnij się, że intencja może ewoluować

Nasze umysły są bardzo sprytne…, kiedy w naszej przestrzeni pojawia się coś nowego, umysł jest tym zaintrygowany. Ale w miarę upływu czasu zaczyna się nudzić!

 Zastanów się – kiedy wchodzisz do pachnącego pokoju – zapach czujesz od razu, ale po kilku minutach nie jest już tak silny.

To samo może się zdarzyć z twoimi intencjami. Jeśli będziesz twardo trzymać się ustalonej intencji tydzień po tygodniu, twój umysł z czasem przestanie, na nią reagować. Najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest upewnienie się, że zamiar lub cel można łatwo dostosować.

Jeśli twoją intencją pierwszego dnia jest zaproszenie pokoju i spokoju, po kilku dniach możesz zmienić ten zamiar na: „Moją intencją jest radowanie się pokojem, które stwarzam w sobie”. Należy jednak pamiętać, że nie należy, zbyt często drastycznie zmieniać swoich intencji lub celów. Celem jest ich dopracowanie i ulepszenie, a nie ich porzucenie i wybranie zupełnie nowych.

  1. Cel na krótką metę

Bardziej praktyczne jest ustalenie intencji, możliwej do zrealizowania w stosunkowo krótkim czasie niż długoterminowego celu. Nadal możesz myśleć o szerszej perspektywie i ogólnej wizji, której pragniesz w życiu być przejawem, ale warto, być podzielił swoje długoterminowe intencje na kilka krótszych.

 Pomoże ci to osiągnąć ambitny cel w krótszych, stabilniejszych segmentach.

Jeśli zamierzasz stać się bardziej wyspecjalizowanym w swoim zawodzie, najpierw zastanów się, jakie kroki należy podjąć, aby osiągnąć postęp, w danej dziedzinie. Pierwszym krokiem może być uzyskanie dobrych ocen z egzaminów wstępnych.

Następnym celem może być zdobycie lukratywnego stażu i tak dalej. Po pomyślnym zamanifestowaniu swoich krótkoterminowych intencji ostatecznie osiągniesz rzeczywisty cel.

Medytacja

Kiedy już ustalisz swoją intencję, użyj jej w swojej medytacji. 

Rozpocznij medytację od kilku głębokich oddechów, przenosząc całą świadomość do wnętrza. Skup się na przestrzeni serca i z tego poziomu raz jeszcze wyraź swoją intencję. Pozostań z nią i tylko z nią przez kilka minut. Pozwól jej zapaść głęboko w umyśle.

Obserwuj ruch swojego oddechu podczas wdechu i wydechu. Uwalniaj wszystkie obrazy, myśli i emocje, które cię rozpraszają i wracaj świadomością do głębokiego odczuwania wybranej intencji.  Obserwuj swoje myśli, gdy przychodzą i odchodzą, ale nie przypisuj im żadnej wartości. Zanim skończysz, poświęć kilka chwil, aby być wdzięcznym za ustaloną intencję.