Jestem wdzięczna za wszystko…

Jestem wdzięczna za wszystko…

Jeśli kiedykolwiek usiądziesz i zastanawiasz się, dlaczego tu jestem, pisząc słowami z serca, dzielę się kruszynkami wiedzy, doświadczeń. Jaki 
jest cel mojego istnienia. Po prostu żyje. Mam serce pełne, wdzięczności za każdą chwilę, którą mam i cieszę się życiem i pięknem… Jestem szczęśliwa mój świecie, że mam ciebie… mówią, że jestem inna …a jestem prawdziwa, jestem sobą. kochająca ponad wszystko Stwórcę…  Każdy z nas patrzy na świat przez pryzmat tego, co ma w sercu… Pozwól sobie na postrzeganie piękna, które wpływa na wyobraźnię, na spokój wewnętrzny spójrz na poziomie serca, że piękno i miłość niezbędna w głębszym poznawaniu świata. Oto ćwiczenia, które pomogą ci dostrzegać piękno w małych rzeczach… ograniczają, każą przystosowywać się do norm, budzą nieufność do świata… Pozwól sobie uwolnić się od tych przekonań nie ufności i leku i powrócić do stanu czystości … kup sobie piękny zeszyt i wpisuj do niego ważne i piękne momenty z życia …To od nas zależy, jak widzimy świat, otwórz oczy wewnętrzne serca swej duszy. Możesz budzić w sobie radość albo przerażenie, lęk lub spokój wewnętrzny huragan myśli lub niezgłębioną ciszę w zależności od tego, czy kierujemy się miłością, czy lękiem. Oto ćwiczenia, które pomogły mi dostrzegać piękno w małych rzeczach. 
Bądź jak dziecko 
dziecko w swej niewinność dostrzega to co dorosły nie zauważy, nie dostrzeże piękna wokół siebie zachwyci dziecko patrzy z poziomu serca z prostota dziecka dostrzega piękno. nawet w kałuży dostrzeże tęczę, w pajęczynie z kroplami rosy ujrzy diamenty, policzy kropki na biedronce, Nie tłumi radości, ani szczęścia, ani złości wyraża uczucia… Dzieci są autentyczne, ale też otwarte. Uczmy się od nich zachwytu. Kiedyś też tacy byliśmy, zmieniamy się procesie dorastania, przyswoiliśmy sobie wiele przekazów, zakazów które nas ograniczają, dorośli każą przystosowywać się do norm, budzą nieufność do świata. Często, gdy dojrzewamy, przyswajamy sobie błędne idee i tracimy kontakt z wewnętrzną mądrością. Pozwól sobie na zmiany powrócić do stanu czystości duchowej, w którym naprawdę siebie kochałyśmy. Musimy przywrócić cudowną niewinność życia i stopniowo odzyskać radość istnienia, tę samą, którą czuje dziecko w stanie zachwytu i zadziwienia. pozwól sobie na to a będziesz szczęśliwym… Poczuj to, po prostu wyjdź na zewnątrz, porzuć lęk smutek i spójrz w niebo, oczami wewnętrznego dziecka. 

 zatrzymaj się codziennie wieczorem trwam w dziękczynieniu za dzień za dobro, które otrzymuję jest to jak żywy  
strumień wody co powoli jak woda spływa palcami. Podmuch wiatru uczucie mokrej dłoni Poczuj delikatność wody, ale zrozum, że w jej delikatności jest także potężna siła, niezgłębionej tajemnicy bożej łaski która może być nie do powstrzymania i sprowadzić wszystko na swojej drodze. to jest obraz chwili…obraz dnia, mc roku przeminie jak wiatr, ile ludzi na ziemi tyle iluzji, bo nic nie zostaje tylko ten sam czas … wykorzystaj go dla dobra wszechświata której jesteś cząstką, dla dobra siebie ,trwaj, wdzięczności. . 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 71246567_2430248953963958_5562695582826364928_n.jpg

Piękno stanowi niepodważalny dowód istnienia stwórcy 

Boże dzieło stworzenia zawiera oszołamiające bogactwo oraz różnorodność piękna, które wciąż nas zaskakuje i zachwyca. Każde drzewo jest dziełem sztuki, a przecież drzewa występują w przeogromnej rozmaitości kształtów, wielkości i barw.  

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Zatrzymaj-się-może-to-dziś-ten-dzień-wybaczenia.-683x1024.jpg

Każdego dnia podziwiamy nie tylko urodę dębów i świerków, brzóz klonów, jodeł pięknych ukwieconych, parków ale również obfitość zapachów polnego kwiecia różnobarwnych motyli, dojrzałych owoców zapach, słodki śpiew ptaków i szum wiatru. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie DSC00135-1024x681.jpg

Im bardziej wgłębiamy się w poznawanie świata, tym więcej odkrywamy w nim piękna. im więcej adorujemy piękno tym więcej zanurzamy się w medytacji. Im więcej podziwiamy tym stajemy się ostoja ciszy nikt nie musi nas uczyć, że piękno istnieje. Dostrzega je każde dziecko, ty, ja on, ona, ono .. otwórz się na piękno to PIĘKNO JEST DZIEŁEM KOCHAJĄCEGO STWÓRCY pozwól sobie na umiejętność doceniania piękna. 

Dzieje się tak, ponieważ człowiek wie, że piękno jest dziełem kochającego Stwórcy Studiowanie piękna ziemskiego pozwala przygotować się do tego, by docenić doskonałe piękno nieba z jego bezmiarem cudów i nieograniczonym czasem, by darzyć je podziwem. Otwórz się na piękno stworzenia pokazuje również, że Bóg otacza człowieka opieką spójrz Nad nami błękitne niebo, wokół nas słodka zieleń.  

Coś żyje w każdej barwie. Tajemniczość Kto nie zna piękna nie otworzy się , nie zobaczy blasku piękna kwiatów i nie usłyszy ich radosnej pieśni. Bo wiem, teraz już wiem, że ja jestem Jego, a On jest mój… Stwórca patrzy na mnie oczyma otaczającego mnie świata … przez Boga mamy możliwość docenienia piękna, ponieważ nie przyjmujemy tego, że piękno może istnieć samo dla siebie. otwórz sie na piękno jesteś jej cząstką… Bądź wdzięczny za wszystko. Namaste Joanna