Każdy dzień zacznij intencją bycia szczęśliwym z sobą… UŚMIECHNIJ się i rób to często.

Czym jest bezwarunkowa miłość? Postrzeganie bezwarunkowej miłości to postrzegać swe wewnętrzne dziecko . Jak dziecko czuć, jak dziecko pozwolić sobie być dzieckiem.
Dzieci nie zastanawiają się, czy daną osobę będę kochać, czy też nie. Po prostu kochają. Kochają wszystkich jednakowo, bez żadnych warunków i granic. Od dziecka można dużo się nauczyć. Stańcie się jak Dzieci.
Nie da się jednoznacznie opisać, ani zdefiniować. Trzeba to poczuć.
Jedną z najważniejszych dziecięcych lekcji, to właśnie prawdziwa bezgraniczna i bezwarunkowa miłość.

To jest wspaniała dziecięca lekcja.
miłość zaczyna się od miłości samego siebie, wystarczającej, by wyznaczyć granice, czyli tam, gdzie zaczyna się i gdzie powinna się skończyć. Kochanie drugiego jest przedłużeniem miłości, powinnyśmy przynieść ze sobą aspekty wzrostu i wzmocnić to, co już istnieje.

Istnieją jednak względy, że miłość własna jest naturalnie wrodzona, czasami jednak potrzeba dużo doświadczenia życiowego, aby dostać się do miejsca, w którym można wreszcie powiedzieć, że kocham siebie na tyle bezwarunkowo, aby wyznaczyć granice tego, co zaakceptuję i czego nie zrobię.

nie można cofnąć się, pozwalając się traktować tak samo, jak pragniesz być traktowany i jak traktujesz innych.

Kiedy przychodzimy na świat najbardziej potrzebujemy akceptacji rodziców ich bezwarunkowej i bezgranicznej miłości. Kiedy dorastamy Podświadomie cały czas potrzebujemy akceptacji i miłości. Pozwól sobie na szczęście.

Niestety my dorośli stawiamy zbyt dużo granic i warunków, często dla własnej wygody. Tracimy to co dziecięce wytaczamy granice Tylko nie dla miłości. tylko dla swej wygody oby nie dać jej z siebie za dużo.

Każdy z nas jest wewnątrz Dzieckiem potrzebujemy dużo miłości i cierpliwości do prawidłowego rozwoju, tak samo nasz organizm potrzebuje wielu witamin i składników mineralnych, nasze ciało zmęczone potrzebuje relaksu odpoczynku. Każdy z nas tak jak dziecko potrzebujemy słów miłości, obecności, potwierdzenia, każdy z nas jak dziecko pragnie usłyszeć słowa kocham Cię .

Tak samo jak każdy kwiat potrzebuje słońca i wody, pielęgnacji i troski. Tak ziemia spragniona jest wody i słońca, tak każdy z nas spragniony jest miłości. Prze 5 lat pracowałam w domu samotnych matek. Większości były to dzieci – nastolatki skrzywdzone przez mężczyzn… czasem dzieci miały dzieci . Nie było to łatwe w krzywdzie , leku okazać swą bezinteresowna miłość. W oczach ich dzieci było pełno strachu i lęku gdy poczuły miłość ujrzałam w ich oczach niebo i uśmiech na małych policzkach, iskierka szczęścia w których zapaliła sie świeczka nadziei. Im więcej one dostały miłości od każdej z nas ty więcej ufały wierzyły dotykały sensu miłości w zranieniu.

Czym więcej dostajemy miłości, światła radości , wsparcia tym bardziej rośniemy w siłę. Pozwól sobie rozpieszczać się w sobie wewnętrzne dziecko .pozwól sobie by było ono szczęśliwe w tobie. By nie było lęku strachu. Miłość, a rozpieszczanie, to dwie różne rzeczy. Nigdy nie zdołasz obdarzyć w sobie wewnętrzne dziecko kiedy samą/ samego siebie nie obdarzysz wielka miłością .. Dzieci kochane potrafią jeszcze bardziej wszystko odwzajemniać. Coś pięknego słyszeć od swojego dziecka jestem z toba szczęśliwą/ szczęśliwym potrzebną / potrzebnym . Kochani Uczmy się od dzieci tej pięknej miłości. i prostoty.

Najprostszym sposobem w jaki możemy przekazać swoją miłość to akceptację siebie to uśmiech, wdzięczność i szczęście.

Zatem każdy dzień zacznij intencją bycia szczęśliwym z sobą… UŚMIECHNIJ się i rób to często. Uśmiech pomaga nie tylko tym osobom, którym go dajesz, ale również Tobie samemu. Nie tylko sprawia, że wszyscy dobrze się czujemy, ale również poprawia samoocenę drugiego człowieka. uśmiechnij się

Nawet jeśli nie potrafisz się uśmiechać, jeśli przychodzi Ci to z trudnością – zmuś się do uśmiechu. Uśmiechnij się…

Popatrz w lusterko i żyj życiem na petardzie wyraź swą wdzięczność…Poprzez słowa dziękuję. Dziękuj wszystkim i za wszystko… Wdzięczność to bezinteresowna miłość.

Zatem dużo się uśmiechaj, aż wejdzie Ci to w nawyk, dziękuj, mów, że kochasz i chwal. Dasz radę wierzę w Ciebie i dziękuję, że jesteś 😀 brawo Ty…

Pochwała zaspokaja najgłębsze pragnienie ludzkiej psychiki, pragnienie bycia docenianym. Daje nam skrzydła, jest siłą. Często powtarzaj swym bliskim dobra robota lub świetnie sobie z tym poradziłeś/łaś, brawo ty, jestem dumna / dumny z ciebie. Zawsze mów im o ich ważności co wnoszą w twoje życie. Pochwała sprawia, że inni dają z siebie wszystko, czują się docenieni – dodaje im skrzydeł , siły na drodze życia. 😉

😀
Zaufaj mi

Podziel się z nami tu swoim doświadczeniem, przemyśleniami Namaste Joanna

Scroll to Top