Nigdy nie będziesz szczęśliwy zamknięty w klatce własnych emocji.

Nigdy nie będziesz szczęśliwy zamknięty w klatce własnych emocji.

Nigdy nie będziesz szczęśliwy zamknięty w klatce własnych emocji.

Wielu z Nas ma lęk i strach przed miłością – jakby strach przed wodą, głębią.

Jak wyłączyć nasze myśli, które Cię zadręczają?

Uwierz w siebie dasz sobie radę. Jak długo jest Ci dobrze tak trwaj doświadczaj życia. Nie rozmyślaj o tym co nie jest dla Ciebie dobre.

Nie wracaj do przeszłości. Dla mnie lekarstwem jest medytacja i modlitwa, samodyscyplina.

 Akceptuję to co mnie  spotyka, co dotknęło mnie.  Ufam ponad wszystko. Każdy dzień jest moim kolejnym, nowym, zwycięstwem.

Medytacja i świadomość to moje; tu i teraz – chcę i działam, muszę, bo ,,mogę wszystko w tym który mnie umacnia,, ten cytat powtarzam często   uskrzydla mą nadzieję i wiarę. Uwierzyłam, od wielu lat że drzemie w nas  wewnętrzna siła co dała mi i innym moc przetrwania w nie jednej porażce.

PAMIĘTAJ… Nowy dzień jest nowym początkiem…

  • Doświadczyłam moc radykalnego wybaczenia i słońce jeszcze raz zaświeciło na mym niebie.  Tak więc nowy dzień jest nowym początkiem, tu i teraz. Warto wymagać od siebie.  Czuwać nad swoimi emocjami i wycisz się. Warto świadomie słuchać wewnętrznego dziecka, które znajduje siłę wewnętrznym spokoju. Słuchaj tego co da ci odpoczynek, relax, spacer, dobra muzyka, a w czasie niej refleksja krótka medytacja i wyciągnięte wnioski. Na pewno znajdziesz czas i napełnisz się tym co słuchasz, tym co przeżywasz w danej chwili. Wycisz i odłącz swe myśli  i to co Cię nęka. Słuchaj to co Ci odpowiada. Przyciągaj do siebie rzeczy dobre. Nie trwaj w sytuacjach nie do wyjścia. Nie analizuj i nie rozważaj i nie pogłębiaj swego smutku. Realizuj swe marzenia, nie porównuj się do innych. Zanurz się w swojej inspiracji. Bądź twórczy, nie bądź kopią bo jesteś unikalny tylko w tedy kiedy   jesteś sobą. Unikalność, wyjątkowość jest w każdym z nas. Warto porzucić etykietki jak się zachowują koledzy i koleżanki co powiedzą o Tobie inni   w Twym otoczeniu. Miej inspiracje  i intencje. Unikalność wydobądź z siebie. Masz swe bogactwo wewnątrz siebie. Bądź sobą doskonal to co robisz każdą czynność wykonuj jak najlepiej potrafisz. Każdy dzień  przez Ciebie wykreowany będzie nowym sukcesem, zwycięstwem. Cokolwiek robisz rób to doskonale jak najlepiej potrafisz. To jest bycie tu i teraz. Masz się podobać sobie i żyć w zgodzie z samym sobą  wówczas będziesz szczęśliwym  pogodnym radosnym człowiekiem sukcesu, a każdy dzień będzie początkiem czegoś nowego- najlepsze jeszcze przed Tobą…

Boimy się, a przecież ,,jesteśmy stworzeni przez  Miłość  dla Miłości która nigdy nie przeminie,, Miłość jest w Nas, każdy z nas boi  się porażki, odrzucenia.

Strach przed  nowym związkiem to jakby  lęk przed wodą, lęk wysokości przed skokiem ze spadachronu.

  • Czyż nie  boimy się pocałunków, przytulania, uczucia? Może ktoś czeka właśnie na Ciebie? Przecież tak naprawdę każdy z nas  potrzebuje uczucia bliskości i miłości, braterskiej dłoni, ciepła i otwartości. Tak naprawdę chcielibyśmy mnieć przyjaciela, który zrozumie nas. A jak się pojawia ktoś w naszym życiu uciekamy, mamy lęk. Czy jest to strach przed miłością? Może stres przed poznawaniem nowych ludzi i ich wartości? Czy  darzenie zaufaniem jest czymś złym? Czy uczucie jest złe? Jak myślisz, co na to wpływa, że czujemy lęk? Byłeś/aś kiedyś w podobnej sytuacji? Zwalcz strach przed samym sobą. To zadziwiające, na ile sposobów umiemy sobie tłumaczyć wstyd i strach przed miłością. Wiem człowiek zraniony  nie raz, nie potrafi przezwyciężyć strachu przed miłością. Tak bardzo każdy z nas chciałby być kochanym i szanowanym, zrozumianym ,dowartościowanym. Pamietaj żaden dzień się nie powtórzy, wiesz o tym? Żadna godzina nie wróci. Nie ma podobnych nocy. Dwuch tych samych pocałunków. Jednakowych spojrzeń w oczy. Tych samych pięknych chwil. Takich samych wschodów i zachodów słońca. Tych samych słów. Wszystko przemineło z wiarem. Ale TY jesteś, żyjesz. Jesteś tu i teraz. Pokochaj siebie. Jak może ktoś Cię pokochać jak nie kochasz siebie.? Jeśli nie potrafisz  kochasz siebie, nie możesz ofiarować miłości innym , nie możesz pokochać drugiego człowieka  ponieważ… nie masz miłości w sobie. Zasada jest jedna: to nie ktoś ma dać ci miłość, ale ty sam/sama! Żyj miłością. Pokochaj siebie. Za to co Cię spotkało w Twoim życiu jesteś sam/sama odpowiedzialny/na. Jeśli kochasz samego/mą siebie, prawdopodobnie łatwiej będzie Ci żyć. Dlaczego jednak nie udaje Ci się spotkać kogoś odpowiedniego? …Może myślisz że zależy to od wieku? Nigdy nie jest zapóżno. Każdy ma prawo pragnąć miłości, marzyć o prawdziwej rodzinie o domu,o domowym ognisku, samochodzie. Może  jesteś już w zwiazku ? Zaptaj się siebie.  Czy w Twoim życiu  jesteś sobą? Czy nieograniczasz siebie? Jak wiesz nigdy nie bedziesz szczęśliwy jak jesteś ograniczony.

Nigdy nie będziesz szczęśliwy zamknięty w klatce własnych emocji.

Nigdy nie będziesz szczęśliwy w lęku  i w stresie.
Marzysz by ktoś Cię kochał, takim jakim jesteś i był dla Ciebie dobry, byś i Ty był szczęśliwy, kochany, szanowany, dowartościowany. Każdy z nas chce spotkać właściwą dla siebie osobę, to pragnienie każdego z nas. Puść pragnienie marzenie wolno, a ono powróci,  nie szukaj, nic na siłę samo  Cię znajdzie i spocznie w Twym sercu na zawsze w chwili której najmniej się spodziewasz. Szczęście jest koło Ciebie, w Tobie – otwórz drzwi swego serca na ościerz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *