Posłuchaj nocy – Posłuchaj ciszy.

Posłuchaj nocy – Posłuchaj ciszy.

Ostatecznie nasze życiowe wybory skłaniają nas do postawienia sobie pytania – jakie życie chcę wieść i w jakim kierunku chcę podążać? Co robię, aby tak się stało? Jedynie zwycięskiej strategii się nie zmienia, więc jeśli dotychczasowa nie jest zadowalająca, spróbuj innej drogi. Zamiatanie świata swego wnętrza.  

Zapraszam Cię w podróż ku lepszemu, pełniejszemu życiu, którego staniesz się sprawcą, a nie przypadkowym rozbitkiem, którego fale życia unoszą jak chcą. Pamiętaj to ty jesteś przy sterze swego życia to ty kształtujesz piękno w sobie. Stwórz z życia swego arcydzieło.   

Nie musimy iść do muzeum sztuki, aby je znaleźć. Potrzebujemy tylko być ciekawi i je zauważyć. Posłuchaj nocy 🌙  Posłuchaj ciszy. Usiądź ze mną do medytacji .

Usiądź przy oknie, na balkonie, w ogrodzie, w parku… w fotelu, Przymknij oczy i słuchaj jesiennej nocy. Może słyszysz świerszcze, szum wiatru, szum liści, krople deszczu, ryk jeleni, podpatrywanie i podsłuchiwanie okresu godowego jeleni to niezapomniane przeżycie. I każdy może poczuć ten dreszcz emocji, może słyszysz psa szczekającego w oddali? Może słyszysz głosy ludzi, sąsiadów lub przechodniów. Może słyszysz przejeżdżające auta. Niektóre dźwięki słychać blisko, niektóre nawet pochodzą z Twojego ciała. Jedne dźwięki są w niewielkim oddaleniu, a inne daleko. Niektóre są długotrwałe, a inne pojawiają się i zaraz znikają. Wsłuchaj się w ten dźwiękowy krajobraz wokół Ciebie. Zanurz się w dźwiękach nocy. Bądź świadomy, świadomość, pozwoli nam lepiej radzić sobie z trudnymi momentami, trudnymi emocjami, też wpuszczając w te momenty więcej zrozumienia i czasem zaznasz spokoju. Oddychaj spokojnie i skup się. Wycisz myśli twej codzienności. Jesteśmy tak skonstruowani, że umiemy przeżywać wszystkie emocje i wszystkie one są nam potrzebne. Ważne jest jak z nimi jesteśmy…Dla niektórych osób pułapką staje się wieczne poczucie, „coś jest ze mną nie tak”, „muszę się naprawić. Często Korzystamy z różnych form rozwoju i cały czas widzą w sobie jakieś braki, chcąc usunąć trudne uczucia…Praktyka uważności nie jest drogą do perfekcji, a drogą do pełni. drogą do siebie.  Nie wypieraj aspektów osobowości nie pasujących do tożsamości, do której aspirujesz, raczej zaprzyjaźniasz się z nimi. 

Trening pokonywania codziennych trudności… pomaga w rozwoju. Siedzę wieczorem ogarnięty moją ciszą, wsłuchując się medytując. Tylko w ciszy świat mówi do nas. Bóg mówi przez otaczający cię świat 

Te proste dźwięki kojącej ciszy, delikatny wiatr szeleszczących liści. 

przesuwające się chmury po firmamencie nieba, blask gwiazd, świetlisty księżyc   są jakby pierzyną dla świata, a szal srebrzystych porannych gwiazd zasypia moja myśl zasypia czas w przestrzeni a wraz z nim czuwa moja świadomość wszech obecności. 

Uważność to zdolność rozpoznawania i radzenia sobie z własnymi emocjami prowadząca do ich umiejętnej kontroli. Praktyki uważności przeprowadzają, nasz umysł do poznania jego natury, rozwinięcia świadomego kierowania uwagi i kształtowania nowego nastawienia do ludzkiego sposobu doświadczania życia. Nie chcemy popadać z nim w konflikt, chcemy nauczyć się nawigować wśród największych burz, zawirowań i kryzysów – pozostawać na powierzchni, a najchętniej przy sterze dobijając do  brzegu 😊 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *