Ruch, to życie, to zdrowie…

Meridian serca. Pomaga utrzymywać ciepłe i otwarte relacje z innymi, buduje zdolność do empatii i wzmaga intuicję.

Według medycyny chińskiej jest siedzibą inteligencji, uczuć wrażliwości , maksimum pracy tego meridianu jest w godz.11:00 i 13:00 dlatego w tym okresie powinniśmy oszczędzać odpowiadający mu narząd wewnętrzny,..

Serce i jego meridian należą do przemiany Ognia i dlatego są wrażliwe na nadmiar ciepła i promienie słoneczne.

Często też Stres i rozchwiane emocje nie tylko powodują problemy z sercem ale też przyczyniają się do bezsenność, są także przyczyną .różnych chorób. Warto pomyśleć o prawidłowym oddychaniu.

O ruchu który jest konieczny dla pobudzenia krążenia energii w ciele.

Ruch, to życie, to zdrowie, a bezruch, to osłabienie organizmu,choroby. powikłania, cierpienie…

Szczególnie w chińskim sposobie widzenia świata, Podstawowe teorie, na których oparta jest chińska medycyna, to znaczy teoria Yin Yang i teoria Pięciu Przemian wywodzą się z pojęcia ruchu i zmiany.

Jakość tego ruchu jest bardzo istotna w procesie zapobiegania chorobom i ich leczenia.Ruch, to życie, to zdrowie…

Chińczycy rozwinęli niezwykle subtelne systemy ćwiczeń energetycznych, fizycznych i medytacyjnych. Dobry system ćwiczeń powinien zawierać wszystkie te trzy składniki i w sposób zrównoważony powinien rozwijać naszego Ducha, Energię i ciało fizyczne.

W kontekście chińskiej medycyny najczęściej wymienia się ćwiczenia Qi-gong i Tai Chi. Kiedy będziesz regularnie wykonywać ten rodzaj ćwiczeń zdrowotnych oraz odpowiednia intensywność pobudzisz w sobie życiodajne siły w odporności twego organizmu.

Jeżeli codziennie spędzamy w pracy około osiem godzin w pozycji siedzącej, a potem jeszcze dwie godziny w tej samej pozycji na przykład przed telewizorem, to powinniśmy jak intensywnie ćwiczyć, a to wpłynie pozytywnie na nasze ciało i ducha . Wydaje mi się, że odpowiedź nasuwa się sama.

Dwie godziny dziennie ćwiczeń zdrowotnych, to absolutne minimum, chociaż w naszej sytuacji liczy się każda minuta spędzona w ruchu, chociażby na spacerze, na rowerze, biegi …

Człowiek żyjący w naturze poruszał się wiele godzin dziennie i to też powinniśmy brać pod uwagę, ustalając nasz styl życia. zdrowy tryb życia, to wszystko, co możemy zrobić od dziś… a czy to robimy w to wciągu naszego życia???Czy bez końca uskarżamy się na brak czasu???tłumaczymy to zmęczeniem. Ale czy warto tracić czas …na lenistwo czy wybrać to co daje nam harmonię wewnętrzną i zdrowie???

Scroll to Top