Rwa kulszowa


Dziś zrób coś, dla siebie co odkładałeś na później, tego co Ci się nie chciało wczoraj , czego też innym się nie chce. Jutro zobaczysz, że warto działać.

Znajdziesz czas i  będziesz miał czas do zrobienia czegoś więcej niż się spodziewasz … będziesz miał o ile więcej czasu  czego inni pragną… czas zmienić i żyć chwilą obecną wykorzystać jak najlepiej każdą sytuację każdą chwilę życia tu i teraz uśmiechnij się zasługujesz na szczęście najlepsze przed Tobą.

Czy można w jakiś sposób  pomóc sobie. By być długo zdrowym mieć kondycję?  Odżywiać się zdrowo i oddychać. Jak sobie radzić z rwą kulszową? Jakie Są metody ? Dlaczego występuje rwa kulszowa, rwa barkowa ? Jakie są przyczyny?Jest kilka przyczyn.

Rwa kulszowa to zespół objawów związanych z nadwyrężeniem albo naciskiem na nerwy/ kulszowy (korzonki)./ Pacjent odczuwa bardzo silny ból, zaczynający się w okolicy lędźwiowej i dochodzący do pośladka potem aż do tylnej części jednej z nóg, a nawet do stóp. Inni maja ból barku, każdy ma inny objaw i również przyczynę. Często przyczyna jest podrażnienia nerwów mają wpływ czynniki zewnętrzne  wiatru , wilgoci, praca nie odpowiednia pozycja…

polecam metodę  Metoda McKenziego

stosowana przez wiele lat przez rehabilitantów…
najważniejsza jest systematyczność warto poświęcić swój czas rano i wieczorem 15 min

Ćwieczenia są przeznaczone dla każdego, kogo boli kręgosłup. Dla osób zmagających się z wypadaniem dysku. Z ćwiczeń mogą korzystać również osoby, które mają problemy z utrzymaniem prawidłowej postawy ciała i odczuwają z tego powodu dolegliwości bólowe.

 •  Połóż się na brzuchu, z ramionami ułożonymi wzdłuż ciała i głową obróconą na jedną stronę.
  Pozostań w tej pozycji. Powoli spokojnie oddychaj wycisz się tak by rozluźnić się całkowicie. Staraj się świadomie oddychając wyeliminować napięcia mięśni, dolnej części pleców, bioder i kończyn dolnych I górnych. Bez tego pełnego rozluźnienia nie będzie szans na zlikwidowanie, bólu, zniekształceń, które mogą być obecne w stawach kręgosłupa. Wykonuj to ćwiczenie na początku każdego z ćwiczeń.
 • Połóż się w pozycji leżącej na brzuchu.
  -oparzyj sie na przedramionach, spokojnie oddychaj by rozluźnic całe ciało po kilku głębokich oddechach pozwól na całkowite rozluźnienie się mięśni dolnej części pleców, bioder i kończyn dolnych. Pozostań w tej pozycji od 2 do 3 minut. napnij i rozlóźnij się.

To ćwiczenie pomoże ci w leczeniu ciężkich postaci bólu krzyża.

 • Nie zmieniając pozycji umieść dłonie pod barkami, jak przed ćwiczeniem pompek rozluźnij się Prostując ramiona w łokciach, wypchnij górną część ciała ku górze na tyle wysoko, do progu bólu /pamiętaj oddychaniu/ i rozluźnieniu mięśni miednicy, bioder i kończyn dolnych,
  Utrzymuj miednicę, biodra i kończyny dolne w takiej pozycji by zwisła dolna część pleców.
  Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund a następnie opuść ciało do pozycji początkowej.
 • ćwiczenia możesz również wykonywać w pozycji stojącej
  Stań z wyprostowanymi plecami w lekkim rozkroku, umieść dłonie na wysokości talii z palcami skierowanymi w dół, stykającymi się w centralnej linii kręgosłupa.
  Odegnij do tyłu tułów w talii możliwie jak najdalej, wykorzystując dłonie i palce jako oś obrotu. W trakcie tego manewru utrzymuj nogi wyprostowane w kolanach.
  Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund następnie powróć do pozycji początkowej.
 • Spróbuj warto poświęcić swój czas zapewniam Cię, że długo będziecie mieć dobra formę, kondycję, zdrową sylwetkę  podczas ćwiczeń pamiętaj o oddechu jak również o piciu wody,  o którym często wspominam  gorąco was pozdrawiam …
 • Jak macie pytania piszcie .W wielu przypadkach  odblokowanie rwy przez niekonwencjonalne metody dają ogromne rezultaty i poprawę  samo poczucia…
Scroll to Top