Wiosną… znajdź w sobie – wewnętrzne dziecko,które potrafi się cieszyć ze wszystkiego, być wdzięcznym i uśmiechać się !

  • Czy potrafisz w przyrodzie wiosną odkryć ślady Boga?

  • Weź Jego za rękę i przejdź się ze mną, znajdź w sobie swe wewnętrzne dziecko, które potrafi się cieszyć z wszystkiego, co masz, bądź wdzięcznym i uśmiechaj się,

  • Czy zauważyłeś/łaś odbicie przyrody w naszym życiu…Wśród nurtów wód odczuwamy klepsydrę mijania czasu, którego nie zatrzymasz. Jest ich wiele, biegną wokół, nas tworzą pole energii, w którym przemijasz sam, pogodzony, czasem zbuntowany.

  • Świat się zmienia, przyroda budzi się wokoło, a my razem z nią. Tylko ty i ja, każdy z nas….Jest narzędziem …od każdego z nas zależy jak żyjesz… Żyj tak aby nurt życia w twym życiu… był tu i teraz…trwaj tak jak w przyrodzie…pomimo przeszkód, pomimo swej ułomności, cierpienia.

    -Pamiętaj … w nas jest…nurt jak rwąca rzeka… jest też nurtem wzbierania, wybierania, przemiany.

    -Każdy z nas chciałby żeby pod naszym niebem nie padało, najlepiej bez doświadczeń, przykrości, bez cierpień bez przeżyć.

Jak dziecko beztrosko przejść po trawie boso goniąc motyla – to iluzja, tak samo znaczy … przejść przez Życie – jak dziecko z ufnością.

Wszystkie miejscowe potoczki są potrzebne i bo inaczej jeziora by wyschły, bez deszczu, bez burzy, bez doświadczeń w życiu tak też w przyrodzie wszystko by uschło, po deszczu jest rześkie powietrze, wszystko cieszy się życiem.

Po burzy jest słońce, tęcza, niebo błękitne i wody błękitnieją od silnych, wzburzonych nurtów, tak jak w Twoim życiu. Patrz nie jeden jeszcze patrzy na nie, a już tęskni za nimi.

Za ich nurtem, za tym, czego świadectwem były w przeszłości, za świętością, jaka widzą w nich inni gorące uściski przyrody, budzące się życie.

Ptaszki na gałęzi trzymają się mocno bo wieje że hej, a one w tulone w siebie jak konary drzew. Poczuj to, a uczulisz się na piękno, wzbudzi się w twym sercu wrażliwość, poczujesz  jeszcze więcej,,,to jest niby jak sen, a rzeczywistość. Trzeba w niej odnaleźć życia sens, by nie stracić piękna co jest w okół nas.

Cóż jest piękniejszego od magii poranka w promieniach wschodzącego słońca ….Gdy krople rosy niczym diamenty lśnią w mokrej trawie:)z podziękowaniem za dedykacje poezji, wiersz, prozy, nowel  🙂

Znajdź ślady Boga we wszystkim.

Uściski od przyrody dla świata, od wiatru, od słońca, od księżyca, od gwiazd 🙂

Gdy w lesie robi się ciemno dobre duszki zapalają swoje latarenki i wskazują w drogę:)

gdzie masz iść Z podziękowaniem, że jesteś, że żyjesz 🙂

Uściski 🙂  Myślę o tobie, we śnie widzę twój obraz i nasze splecione dłonie. czy na zawsze…

ten żółty kwiatuszek na niebieskim tle myślę wtedy o Tobie przyjacielu, że spodoba ci się to co piszę …żółty wiosenny kwiat światło dla innych …

Wiosna bez tulipanów, hiacyntów i innych wiosennych kwiatów cebulowych? … fiolet z błękitem i czerwienią, a w innym kolory fioletowy, żółty i biały. … wiosennych krzewów.

Jakie wymagania mają krzewy kwitnące wiosną?

Światło, wiosenny deszczyk Rośliny te wśród wiosennych kwiatów w ogrodzie zawsze są obecne.  W kwietniu promyki wiodą białe i żółte narcyzy, które rozmaitością kształtów płatków cieszą  wszystkich, zachwycają pięknem. Narcyz – wiosenny kwiat, który lubi samotność..

.Podobnie jak ty… Te fioletowe, żółte i białe kielichowate kwiaty najpiękniej wyglądają … tworząc wraz z innymi wiosennymi roślinami kolorowy dywan, a maj wdziękiem łąk umajonych makiem, chabrem, bzem, niezapominajką,pięknem kwitnących drzew …

Promienie wiosennego światła są sygnałem i pobudką.

Pękają na tej samej gałęzi kryją się inne kwiaty leszczyny: maleńkie zebrane po parę w pęczki, a na nich budzące się życie;- jajka w gniazdach, ptaków pisklęta.

Tuż przy ziemi zawilce żółte złocą się w słońcu. Zawilce białe bieleją jak płaty śniegu. zwiastuny wiosny…

Dziewanna drobnokwiatowa, żółty wiosenny kwiat światło dla innych czyż nie warto żyć, pragnąc pokoju, miłości by żyć…ile w tym siły mocy energii, medytacji, śpiewu.

Ile nut, lekkich jak skrzydła motyla, płynących z duszy przyrody jej dźwięku, jej ciszy….

czystej niczym płatki lilii miłości….

Scroll to Top