wybierz to co najlepsze dla Ciebie.

wybierz to co najlepsze dla Ciebie.

Sukces — jest to wartościowy ideał, do którego dążysz. Sukces nie jest milionem dolarów — uwierz mi. Sukces nie jest wystąpieniem w telewizji. Sukces jest drogą, którą sobie obrałeś i zaplanowałeś. Człowiekiem sukcesu możesz być ty. Sukces to niesamowite osiągnięcia zwykłych ludzi. Nie wierzę w przypadki, zbiegi okoliczności. Jeśli Ty wierzysz, Twoim życiem kieruje przypadek, jednak pewnego dnia spojrzysz za siebie i będziesz czekał na przypadek, który nigdy Cię już nie popchnie do przodu — i co wtedy zrobisz? Zaczniesz obwiniać siebie, przypadki i okoliczności? Sukces potrzebuje ciebie twego serca twych dłoni. Ponad 90% ludzi sukcesu zaczynało od zera. Kończyli szkoły, czasem ich nie kończyli, zaczynali pracę, praca stała sie ich pasją. Wielu jest takich co od razu zakładali swoje biznesy lub, co gorsza, byli osobami bez zajęcia, mającymi czas, ale niemającymi pieniędzy. Jednak jak to się dzieje, że te wszystkie wartości, umiejętności, doświadczenie w końcowym etapie sięgania po najwyższe laury nie miały znaczenia? Każdy z nas  posiada nie mniej i nie więcej. Każdy ma ten sam czas 24 godziny na dobę, co daje nam 1440 minut, co przekłada się na 86 tysięcy sekund. Pozwól sobie  w głębi duszy na twierdzenie,  że  zawsze masz więcej czasu na to, co naprawdę jest ważne dla Ciebie. Możesz warto trochę przebudować swoje życie , choć może teraz nie wiesz, jak to zrobić. Część Ciebie wie czym jest czas? Czas to uczucia i emocje. Zobacz jeśli robisz to, co lubisz, nagle minuty zamieniają się w godziny. Szczęśliwi ludzie czasu nie mierzą. Wielkie osiągnięcia nigdy nie są dziełem przypadku. Gdzie jest moje życie, czy ono tak musiało wyglądać? Człowiek mądry uczy się na swoich błędach, człowiek sprytny uczy się na cudzych błędach, człowiek głupi nigdy się niczego nie nauczy. Czy słyszałeś takie słowa: „Wierzę w ciebie, dasz radę, uda ci się? Do 9 roku życia słyszymy średnio 9 tysięcy razy: Nie uda ci się, nie dasz rady, nie ruszaj, zostaw, do niczego się nie nadajesz. Jeśli słyszałeś to pierwsze zdanie, a nie drugie, to są tylko dwie możliwości: miałeś wspaniałych rodziców, którzy wierzyli w Ciebie, kochali i bezkrytycznie akceptowali, lub wspaniałe środowisko, które nigdy Cię nie krytykowało, nie poniżało i mówiło same wspaniałe rzeczy na Twój temat. Oczywiście taka sytuacja byłaby spełnieniem marzeń. Każdy w podświadomości ma zachowane negatywne wzorce, do których się odwołuje. To Twój dawno zapomniany przyjaciel, koleżanka, która odnosi sukcesy w konkurencyjnej firmie, rodzice, którzy starali się, jak mogli, Dziewięć tysięcy nie uda Ci się wystarczy, abyś nigdy nie posmakował sukcesu. Czym jest Pełen Sukces?

-Sukces to;-Spokój ducha. Wszyscy najwięksi przywódcy duchowi, psychologowie, filozofowie pokazują, jak można osiągnąć upragniony spokój ducha. mam na myśli: wolność od strachu, wolność od lęku, wolność od gniewu, wolność od winy. wolność od niezadowolenia. Jest to zresztą największy problem XXI wieku. Chodzi o to, że kładziesz się spać ze spokojem ducha i wstajesz z takim samym pozytywnym nastawieniem. Czym jest Pełen Sukces?

-Zdrowie oraz wysoki poziom energii witalnej. Gdy nie mamy zdrowia, samopoczucie jest niskie, nigdy nie będziemy w pełni się cieszyć życiem. Nie osiągniemy także nigdy spokoju ducha.

– Stosunki międzyludzkie. To, jak zachowujemy się w stosunku do innych. Jak bardzo jesteśmy pomocni, lubiani.

-Finansowa wolność. Pod pojęciem „finansowa wolność” rozumiem, że masz tyle pieniędzy, że nie musisz się o nie martwić.  Głównym założeniem jest jednak to, że nie martwisz się tutaj o przetrwanie „do pierwszego”. Nie można cieszyć się życiem, gdy martwisz się, skąd weźmiesz pieniądze na zapłacenie rachunków. 

– Cele i ustalone wartości. Żeby w pełni funkcjonować jako ludzie, musimy mieć cele, do których dążymy, i znać wartości, które reprezentujemy.  Samorealizacja. Pamiętaj Cokolwiek jesteś w stanie sobie wyobrazić o sobie, możesz to osiągnąć. Czy realizujemy swój pełen potencjał?

– Chcesz polepszyć stosunki międzyludzkie. Każdy chce być szczęśliwszy, zdrowszy, posiadać zabezpieczenie finansowe, mieć dobre stosunki z rodziną. Mam dla Ciebie wyzwanie. Musisz przejąć kontrolę nad każdym aspektem swojego życia. Każdy ma z nas talent, dar, umiejętności, które czekają tylko, aby je odkryć. Znaj swój cel klarownie i zobacz go lepszym niż jest.

– Zanim podejmiesz decyzję o działaniu — znajdź swój cel dokładnie. Puk, puk! Gdzie jesteś? Równoległa droga, czyli równoległa rzeczywistość? Co za różnica? Wsiadaj! do samochodu, na rower czym wolisz czy do pociągu, czy do autobusu Każdy przed sobą ma drogę do wybrania może udaną podróżą, może nie myślimy o tym, jaka ona może być, kogo możesz spotkać, czego nowego możesz się nauczyć i co konkretnie poznać, by być w pełni zadowolonym. I tak jak każdy z nich masz możliwość wyobrażenia sobie całej wyprawy w taki sposób, żeby była dla Ciebie idealnym czasem. Twoim własnym, ulubionym. Nauczysz się tutaj patrzeć na świat z innej, nowej perspektywy. To tak, jakby Twoja osoba czytająca ten rozdział stała na linii czasu. Za Tobą nie jeden przebyty szlak : Przeszłość — wybory, których dokonałeś kiedyś. Wybory jednej, konkretnej ścieżki. A co jest przed Tobą? Wyobraź sobie kilkanaście dróg biegnących przed Tobą w przyszłość. Ty stoisz w tu i teraz, a za sobą masz jedną drogę, którą konkretnie wybrałeś — to Twoja droga z przeszłości. Jakość Twojego życia miejsce, w którym jesteś dzisiaj, są wynikiem decyzji, które podejmowałeś w przeszłości. A Twoje decyzje są wynikiem tego, co uważałeś za słuszne i wartościowe, wynikiem porad przyjętych od osób z zewnątrz. Gdybyś miał wyobrazić sobie swój świat w taki właśnie sposób…? Widzisz, każdego dnia masz mnóstwo możliwości, wyborów, które sprowadzają Cię na różne drogi. W momencie podejmowania decyzji zmieniasz daną drogę i podążasz tam, gdzie biegnie. Chociaż drogi wydają się być równoległe — nie są.takie same , na każdej co innego doświadczysz. Różnica pomiędzy nimi jest niewielka, ale kierunek, w którym podążasz, zmienia się coraz bardziej z każdym kolejnym dniem. Czasami, gdy patrzysz przez okno swojego życia , może się zdarzyć, że odpływasz , lub lecisz, jedziesz czy idziesz przegapiasz inny, szybszy. Może się zdarzyć że nie zdążysz, na pociąg , autobus Czasami przesiadasz się w biegu — to błyskawiczne decyzje. Czasami jest tak, że trzymamy się wciąż tej samej drogi zatrzymani różnymi hamulcami (na przykład ograniczającymi przekonaniami. Mówią, że trudno je zmienić… Czyżby? Jeśli jest to ograniczające przekonanie, które masz od lat — to wiara w to, że nie da się go zmienić, jest również przekonaniem, czyż nie? Każde przekonanie, które Ci nie odpowiada, WSZYSTKO MOŻESZ ZMIENIĆ. To sam ty jesteś kreatorem swej rzeczywistości wybierz to co najlepsze dla Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *