Wybór zależy od nas samych warto wyjść szczęściu na przeciw.

Wybór zależy od nas samych warto wyjść szczęściu na przeciw.

Mężczyzna zapytał kobietę…… 🥀🥀🥀🥀🥀🥀

– Jakiego rodzaju mężczyzny szukasz?

Była cicho na chwilę przed tym, jak spojrzała w jego oczy i zapytała.

– Czy naprawdę chcesz wiedzieć?

Odpowiedział, że tak.

Zaczęła mówić.

– Jestem kobietą na tym etapie, aby nie prosić faceta o to czego nie mogę zrobić sama dla siebie. Płacę sama rachunki, sama zajmuje się moim domem bez pomocy mężczyzny.

Mogę zapytać Ciebie, co Ty możesz wnieść w moje życie?

Mężczyzna popatrzył na nią i pomyślał… może myśli o pieniądzach.

Ona czując o tym co pomyślał odpowiedziała.

– Nie mówię o pieniądzach, potrzebuję czegoś więcej. Potrzebuje mężczyzny, który zachowuje równowagę na wszystkich płaszczyznach życia. Szukam mężczyzny, który walczy o przekroczenie swoich słabości…, z którym mogę porozmawiać, i który sprawi, że ja też stanę się coraz lepsza. Nie potrzebuję kogoś, kto jest prosty i niedojrzały. Chcę kogoś, kogo będę podziwiać. Potrzebuję kogoś na tyle wrażliwego żeby mnie zrozumiał przez co przechodzę jako kobieta. Żeby był wystarczająco silny i dał mi radość i nie pozwolił mi upaść. Kogoś, kto umie mnie przytulić tak mocno, że wszystkie obawy znikną. Mężczyzna, który podzieli moje milczenie i zrozumie moją historię. Kogoś kto pomoże mi się uleczyć i ponownie zaufać. Szukam kogoś, komu mogę zawierzyć. Niech mnie szanuje jako swoją partnerkę i najlepszą przyjaciółkę. Bóg stworzył mężczyznę i kobietę w równych dla siebie proporcjach, aby nawzajem się wspierać. Nie mogę pomóc mężczyźnie, który nie może pomóc sam sobie. Szukam mężczyzny z dobrymi uczuciami, bo on pozna te same uczucia patrząc mi w oczy.

Kiedy skończyła, spojrzała mu w oczy, a on wyglądał na bardzo zmieszanego.

– Prosisz o wiele…

– Bo jestem tego warta ! –

🌼🏵️🌼 Cudowności w relacjach.

Nie udane związki nie traktuj jako porażkę wiele kobiet i mężczyzn które są po przejściach, po rozwodzie, jakimś związku formalnym czyteż nie. Wolą być wolni bez zobowiązań, umawiają się tracą swoje duchowe wartości. Jest to przykre że przeżycia potrafią zdeformować poczucie pełni miłości i radości we dwoje zaczynają preferować wygodne życie w pojedynkę budują własną strefę komfortu tylko dla siebie. Wybór zależy od nas samych warto wyjść szczęściu na przeciw wyjść poza strefy komfortu … Joana