Moja życiowa podróż-rzeźbienie w glinie własnego świata …

Moja życiowa podróż-rzeźbienie w glinie własnego świata …

Czym dla człowieka może być podróżowanie?
Myślę, że życie dla każdego z nas jest ciągłą podróżą. Codziennie zaczynam odnowa czas   nigdy „nie stoi w miejscu”  tak jak podróży, w podroży w drodze do siebie, w pracy nad sobą.  Choćbyśmy udawali się w podróż w to samo miejsce zobaczymy inne szczegóły, dostrzegamy wszystko inaczej,  za każdym razem spotka nas tam coś nowego. Nigdy nie jesteśmy stanie przewidzieć tego, co się stanie. Pozostaje wiara W nim bowiem żyjemy, poruszamy się i jesteśmy.

Dokładnie tak samo jest w życiu. każdy znas poznawał świat chodziliśmy lub  chodzimy do szkoły i każdy dzień jest inny. Każda droga jest inna  Nigdy nie zdarzyło się nam, by jakiś dzień potoczył się identycznie jak poprzedni. I to nasze codzienne życie jest tą właśnie podróżą.Ja jestem droga prawda i życiem .  Wciąż odkrywamy coś nowego, uczymy, doświadczamy  przede wszystkim uczymy się żyć.  Życie nie jest  sielanką. życie to droga. Nie odczuwamy tylko całej słodyczy w nim zawartej, często przeważa tu gorycz, lęk, strach, gorycz i własne błędy, na których się uczymy. Czasem nie starcza nam cierpliwości i nie mamy siły wciąż próbować naprawiać te, zdałoby się, banalne potknięcia. Przytoczę tu słowa z mojego bloga życie to droga do siebie. Pozwól sobie być sobą, a innym być innym .Przyjacielu, Ty masz wybór. Nie pozwól by świadomy lęk przed decyzją miał nad tobą władzę na drodze twego życia lęk przemień w umyśle jak zaufanie i wdzięczność.
W tym, co czujesz, co zrobisz co widzisz oczami serca…
Jeśli zdecydujesz dostrzegać tylko zło, zagłuszając wszelkie nadzieje i marzenia, że nie ma sensu walczyć.
Wzmacniasz tylko swoją potęgę świadomości – wkraczasz w ciemności. W twoim życiu panuje ciemność zewnątrz i wewnątrz, brakuje radości i chęci do życia… Mówisz wtedy nie potrzebuje Boga bo me życie straciło sens … to rodzi lęk depresje … przeszłam to doświadczenie. Na mej łodzi życia zabrakło sternika – może zasnął… burze, przeciwności to jak błyskawice oberwanie chmury bezsilność.  W czasie powodzi- myśli i uczuć, doświadczeń – samotności, choroby – czasem brzmi jak wyrok rozbitek uczuć, bezradność, beznadziei,  A tu;- decyzja kolejny krok …jak ślepiec szukający drogi, jak rozbitek szukający deski ratunku, jak bezdomny, bez rodziny, bliskich… każdy z nas podobnie doświadcza , szuka drogi wyjścia… Przestań próbować się wyleczyć, napraw się, a nawet obudź się. Puść wolno odpuszczanie… nie warto ścigać przyszłość, która nigdy nie nadchodzi.

Zamiast tego pokłoń się głęboko w głębi duszy, tak jak w rzeczywistości. By Być tutaj. Uhonoruj tę obecną scenę w filmie tu i teraz. Twój ból, twój smutek, twoje wątpliwości, twoje najgłębsze pragnienia, twoje straszne myśli, nie są błędami i nie proszą o uzdrowienie. Były potrzebne są cząstką ciebie…

Puść wolno tu i teraz …Tutaj, teraz, lekko,wtul się w kochających ramionach obecnej świadomości poczuj wolność i lekkość pokochaj siebie.

Uwierz;- że jesteś Wspaniały❤😊Wspaniała❤😊

Dzielny❤😊–Dzielna ❤😊

Wytrwały❤😊–Wytrwała  ❤😊

.
Jeśli Chcesz spełnić swoje marzenia w twoim życiu.
Wielkie osiągnięcia potrzebują odważnego działania – twojej decyzji. Jeśli chcesz odważnie działać? Musisz być pewny siebie…Spójrz w niebo i odkryj, jak mądrze wykorzystać swoją energię. Materia umysłu, woli, świadodomości.
Ale musimy je naprawiać, nasze błędy gdy chcemy, aby nasza podróż była niezapomniana, pełna wrażeń, i abyśmy za kilkanaście lat mogli sobie powiedzieć: Przeżyłam moją podróż tak, jak chciałam ją przeżyć i nie żałuje żadnej mojej decyzji…
Przez podróż trzeba przejść tak, byśmy niczego nie żałowali i wciąż uczyli się czegoś nowego.Podróżowanie pomaga nam ukształtować nasz własny świat, zrozumieć go w najbardziej przystępny dla nas sposób. Kreować swoje opinie, światopogląd, rzeźbienie w glinie własnego świata
życia trzeba brać wszystko pełnymi rękoma i nie poddawać się, gdy coś się nam niepowiedzie. Przez podróż trzeba przejść tak, byśmy niczego nie żałowali i wciąż uczyli się czegoś nowego. albo też depresją w której kierujemy agresję przeciwko samemu sobie. Najpóźniej w połowie swego życia stajemy w obliczu wyzwania, by stawić  czoło problemom i wybaczyć sobie i innym.  Jeśli na to wyzwanie nie odpowiemy, popadniemy w chorobę, pojawi się w nas rozszczepienie i staniemy się wewnętrznie rozdarci.pojawia się depresja, lęk, brak odporności choroby serca i nerek.

Jedni sobie potrafią poradzić z nową sytuacją, a inni niekoniecznie. Mają żal do otoczenia, że to właśnie im się przytrafiło i bardzo trudno jest się im pozbierać i odnaleźć w nowej sytuacji. Często stają się źli, opryskliwi nawet dla najbliższych, jakby ich winili za wszystko świat i otoczenie.

Widzimy zatem, że każde cierpienie wpływa w jakiś sposób na człowieka. Nikt nie jest w stanie wyzwolić się spod jego działania. Ma to również swoje pozytywne strony. Wielu poetów polskich mówiło w swych utworach o podróżowaniu dla każdego ta podróż jest inna gdyż panuje powszechne przekonanie, że życie jest podróżą przez cierpienie które uszlachetnia   i uczy pokory . Dla Odyseusza, bohatera „Odyseji”, podróż życia  była powrotem do domu po zakończonej wojnie. musiał pokonać wiele trudności  i niebezpieczeństw które  w życiu   jego pragnienie  urzeczywistnienie zamiaru dało mu siły i pozwoliły w końcu wrócić do domu. Odyseusz dzięki wytrwałości spełnił swoje marzenie o powrocie do ukochanej rodziny.  możemy się zatrzymać przy utworze literackim  Sienkiewicza  nowelii– „Latarnik”.

 Skawiński, człowiek zabłąkany nie mógł  odnaleźć sensu życia, otrzymuje pewnego dnia paczkę z książkami, i dzięki nim zaczyna swoją podróż po dotąd mu nieznanych, drzemiących w nim uczuciach i emocjach.  

Trzeba tylko pogodzić się z tą niewątpliwie trudną dla każdego sytuacją, w której cierpi nasze ciało lub dusza. Jet to temat poruszony przez przez Ryszarda Kapuścińskiego przeciętny człowiek nie jest specjalnie ciekaw świata musi się z życiem , przeciwnościami się uporać. Im będzie kosztować go wysiłku tym lepiej poznawanie świata zakłada ze to wysiłek pochłaniający człowieka większość ludzi rozwija w sobie zdolność aby patrząc nie widzieć a słuchając nie słyszeć fakt ten przechodzi do history świata tak naprawdę nie wiemy co ciągnie człowieka w świat ciekawość głód przeżyć potrzeba nieustannego dziwienia sie człowiek przestaje dziwić sie jest wydrążony ma wypalone serce wszystko już było nic nie może go zadziwić umiera to co najpiękniejsze uroda życia herold jest przeciwieństwem ruchliwy zaabsorbowany , niestrudzony pełen planów pomysłów hipotez podróż to wysiłek i dociekanie próba poznania wszystkiego życia świata i siebie na drodze do siebie , w poznawaniu siebie urzeczywistniać swe zamiary życia trzeba brać wszystko z otwartym sercem i nie poddawać się, gdy coś się nam nie powiedzie. Przez podróż trzeba przejść tak, byśmy niczego nie żałowali i wciąż uczyli się czegoś nowego. Podróż jak widać może mieć wiele znaczeń i wiele wartości. zawsze czegoś uczy – jeśli nie o nowych miejscach, to na pewno o nas w drodze do siebie. Można podróżować dzięki literaturze czy też za pomocą własnej wyobraźni. Budując własne urzeczywistnienie zamiaru bycia w rzeczywistości tu i teraz  Można też podejmować szereg wyzwań i można fizycznie,i  duchowo,  przemierzać świat.

Podróż jaka kol wiek by nie była, to trzeba pozbierać cząstki życia by było jedno zawsze ma ogromną wartość dla moich pokoleń Gdy nauczymy się już wszystkiego i w spokojnej starości będziemy czekać na koniec życiowej drogi powspominamy podróż i postaramy się pomóc ją przeżyć naszym bliskim

           

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *